بهترین چادرهای کمپینگ و کوهنوردی ۲۰۲۰ برای تابستان

بهترین چادرهای کمپینگ و کوهنوردی ۲۰۲۰ برای تابستان انتخاب چادر طبیعت گردی حرفه ای نیازمند دقت و بررسی دقیق است. از آنجایی که چادرها برای اسکان شما استفاده می‌شوند، همراه داشتن یک چادر حرفه ای در طبیعت که نیازهای اساسی شما را به شکل احسن برطرف کند ضروری خواهد بود. چادرهای طبیعت گردی و کمپینگ حرفه ای به دلیل ویژگی های ساختاری گران بوده و در کلاس قیمتی بالاتری نسبت به چادرهای پیکنیکی قرار می‌گیرند.

ظرفیت چادر

برای انتخاب یک چادر مناسب کوهنوردی شما در اولین قدم باید نیاز خود از نظر فضا و تعداد افراد ساکن مشخص کنید. بعضی از افراد به صورت انفرادی به سفر رفته و در برنامه های خود قصد ندارند میزبان فرد دیگری در چاد باشند، برای این افراد چادر یک نفره مناسب خواهد بود.

بعضی دیگر از افراد، عموما به صورت انفرادی به سفر می‌رون، اما ممکن است گاهی بخواهند میزبان فرد دیگری باشند یا به وسایل و ابزاری بیش از حد معمول نیاز داشته باشند، از این رو برای این دسته افراد چادر های دونفره مناسب خواهد بود. به همین ترتیب برای دو و سه نفره نیز باید ظرفیت مورد نیاز خود و ظرفیت احتمالی را در نظر بگیرید.

عموما افراد حرفه ای به دلیل سبک نگاه داشتن توشه بار خود و برنامه های سنگینی که در پیش دارند، چادرهای بیش از ۳ نفره حمل نمی‌کنند. شما باید در نظر داشته باشید در صورتی که همواره به صورت گروهی سفر می‌کنید، باز هم همراه داشتن دو چادر با ظرفیت های کمتر بهتر از یک چادر بزرگ خواهد بود.

 

ویژگی های متمایز چادر حرفه‌ای

 

چادرهای حرفه ای دارای ویژگی هایی هستند که آنها را مناسب فعالیت های سنگین و چند روزه کوهنوردی و طبیعت گردی در شرایط و اقلیم متفاوت می‌کند. از جمله این ویژگی ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

  • ضد آب بودن: همه چادرهای حرفه‌ای باید بتوانند حداقل تا ۳۰۰۰ میلی‌متر ستون بارش باران، در برابر آب مقاوم باشند. این عدد در زمان خرید چادر روی آن و در قسمت مشخصات درج می‌شود. همچنین معمولا برای کف چادر این عدد بیشتر بوده زیرا کف چادر بیشتر در معرض رطوبت قرار می‌گیرد.
  • سبک بودن: گاهی ممکن است کوهنورد یا طبیعت گرد مسیر های بلند بالای چند کیلومتر را در طبیعت پیمایش کند. در این صورت اولین و مهمترین مساله سبک بودن توشه او خواهد بود. یک چادر خوب طبیعت گردی و کمپینگ باید از حداقل وزن برخوردار باشد. این عدد برای چادرهای انفرادی بین ۱٫۵ تا ۲٫۵ کیلگورم و برای چادرهای دو و سه نفره ۲ الی ۳٫۵ کیلوگرم خواهد بود.
  • مقاومت در برابر باد: به دلیل اسکان در طبیعت و عموما ارتفاع، نیروی باد یکی از مسائلی است که طبیعت گردان با آن روبرو هستند. این نیرو بیشترین فشار را به چادر وارد می‌کند. یک چادر حرفه ای و مناسب باید بتوان در برابر نیروی باد مقاومت از خود نشان داده و ساختار آن طوری باشد که کمترین تنش را به ساکنین داخل آن وارد کند.
  • کم حجم بودن: چادرها باید بتوانن در ابعاد کوچک و قابل حملی جمع شوند. عموما کیف های چادر حرفه ای دارای بند های فشرده سازی هستند که حجم محموله چادر شما را به حداقل می‌رسانند. بعضی چادر ها حتی قادرند داخل کوله کوهنوردی شما جای گرفته و حمل شون.

امکانات جانبی یک چادر حرفه ای

چادرها عموما امکانات متفاوتی دارند که در صدد هرچه راحت تر شدن اسکان شما بکار گرفته می‌شوند. از این امکانات میتوان به درب های دو حالته اشاره کرد که می‌تواند هم به صورت پنجره بسته شده باشد و هم به صورت پشه بند و محافظ شما از حشرات.

جیب های داخلی، امکان اتصال چراغ سقفی و امثال این مواردی هستند که ویژگی جانبی چادر شمرده می‌شوند. بعضی از چادرها محلی به نام انباری یا آشپزخانه دارند که شما می‌توانید از آن برای انبار وسایل خود استفاده کنید. و حتی در مدل هایی که این فضا بزرگ و به صورت پوشیده باشد به راحتی قادر خواهید بود در آن فضا آشپزی کنید.

بهترین چادر کمپینگ دسته جمعی مناسب برنامه های آفرودی:

 چادر مسافرتی ۶ نفره گلرت مدل وکتور

بهترین چادرهای کمپینگ و کوهنوردی ۲۰۲۰ برای تابستان

 

همانطور که قبلا اشاره کردیم، چارهای حرفه ای عموما در ابعاد کوچک و ظرفیت های کم استفاده می‌شوند. اما اگر شما دائما به سفر رفته و به صورت دسته جمعی به برنامه های آفرود ‌می‌روید. این چادر بهترین انتخاب شما خواهد بود.

وجود سه بخش مجزای داخلی، شامل دو اتاق خواب سه نفره و یک فضای اشتراکی برای پخت و پز و انبارش از ویژگی های مثبت این چادر است. این چادر از برند گلرت، از پلی‌استر ساخته شده و در برابر نفوذ آب مقاومت خوبی دارد.

همچنین راه اندازی و برپا کردن چادر بر عکس چادرهای طبیعت گردی دیگر، بسیار راحت بوده و بدون دردسر خواهد بود. اگر به دنبال چادر اکوکمپ هستید قطعا این یکی از گزینه های جذاب بازار برای شما است.

 

چهار نفره جمع و جور:

 چادر مسافرتی ۴ نفره پکینیو مدل C2006

چادر مسافرتی 4 نفره پکینیو مدل C2006

 

اگر مصمم هستید که از چادر های پر ظرفیت برای برنامه کوهنوردی خود استفاده کنید، این محصول از برند پکینیو مناسب شما خواهد بود. چادرهای کله گاوی سالها است در ایران عرضه شده اند و از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

چادر ۴ نفره کله گاوی مدل ۲۰۰۶ یکی از چادرهای خوب بازار برای برنامه های کوهنوردی و کمپینگ است. وزن کمتر از ۳ کیلوگرمی آن را مناسب حمل در کنار و روی کوله پشتی می‌کند. همچنین بدنه پلی استر مقاوم در برابر آب به شما اطمینان خاطر میدهد که حتی در شرایط مرطوب و بارانی نیز دچار رطوبت زدگی نشوید.

تیرک های چادر از جنس آلومینیوم ۷۰۰۱ بوده و آن را در برابر باد هرچه بیشر مقاوم می‌کند. همچنین یکی از ویژگی های خوب این چادر امکان استفاده از درب پوش دوم آن به عنوان سایبان است. این ویژگی به شما کمک میکند تا براحتی از گزند آفتاب تابستان در امان باشید و به فعالیت کمپینگ خود بپردازید.

 

جمع و جور خنک:

 چادر مسافرتی ۳ نفره پکینیو مدل K-2003

چادر مسافرتی 3 نفره پکینیو مدل K-2003

 

برای یک برنامه سه نفره، بهترین گزینه چادر ۲۰۰۳ پکینیو است. این چادر با قیمت مناسبی در بازار قابل تهیه بوده و از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است. همچنین امکان استفاده از آن به صورت تک پوش به شما امکان میدهد در فصل گرم مانند تابستان، از آن به راحتی استفاده کنید.

جنس بدنه چادر از پلی‌استر بوده و دربرابر نفوذ آب مقاومت خوبی دارد. درب های چادر به صورت دو طرفه است و در صورت نیاز می‌توانید آن ها را به پنجره های پشه بند دار تبدیل کنید.

در ورودی چادر درب پوش دوم طوری طراحی شده تا براحتی قادر باشید آن را به سایبانی امن برای استراحت خود تبدیل کنید.

 

جسور و فرز، بهترین برای زوج های طبیعت گرد:

 چادر مسافرتی ۲ نفره کینگ کمپ مدل Backpacker

چادر مسافرتی 2 نفره کینگ کمپ مدل Backpacker

 

کینگ کمپ طیفی از انواع چادرهای طبیعت گردی برای مقاصد متفاوت دارد. چادر معرفی شده از این برن جزو چادرهای کمپینگ و کوهنوردی حرفه ای این برند است. این چادر با طراحی جمع و جور خود برای افرادی عرضه شده که به صورت انفرادی یا زوجی به سفر می‌روند. ابعاد کوچک جمع شده و وزن پایین چادر از ویژگی های مثبت آن است که به فرد کمک می‌کند به اهداف خود برسد.

از معایب این چادر می‌توان به استفاده از تیرک های فایبر گلاس به جای تیرک فلزی اشاره کرد. این موضوع موجب کاهش مقاومت در برابر بادهای سنگین ارتفاع و افزایش وزن در مقایسه با چادرهای دونفره دیگر خواهد بود. اگر قصد دارید بیشتر هزینه کنید و یا برنامه شما سفر به ارتفاع و مناطق باد خیز است پیشنهاد می‌کنیم چادر بعدی از برند پکینیو را ملاحظه کنید.

برای صعودهای بلند و شب های طوفانی:

 چادر کوهنوردی دونفره پکینیو مدل ۲۰۰۹

 

چادر کوهنوردی دونفره پکینیو مدل 2009

 

چادر معرفی شده از برند پکینیو طراحی شده تا در ارتفاع و شرایط بد آب و هوایی سرپناه امن شما باشد. این چادر با طرح ملینیوم خود دارای پوش های برف گیر در پوش دوم خود است که به شما کمک میکند تا کمترین میزان برف و آب در زمان های طوفان به داخل چادر نفوذ کند.

این چادر دونفره دارای فضای نسبتا کوچکتری در مقایسه با چادرهای دونفره دیگر است. علت آن طراحی بخصوص و کاربری برای استفاده در ارتفاع و برنامه های صعود بلند است. به این منظور چادر پکینیو ۲۰۰۹ ساخته شده تا کمترین حجم از کوله کوهنوردی شمارا اشغال کند و بیشترین بازدهی را برای فعالیت ورزشی شما به ارمغان بیاورد.